şehirler arası nakliyat

okul taşıma firmaları

askılı tekstil taşıma firmaları

hastane taşıma firmaları/a>

banka taşıma firmaları

uluslararası evden eve firmaları istanbul ankara nakliye kurum taşıma firmaları ucuz nakliyat
Havuz Kenarı Kaplama | Atölye Net, Mobilya Dekorasyon

Havuz Kenarı Kaplama

Anasayfa / Havuz Kenarı Kaplama

Ahşap deck kaplama çeşidi dış mekanlarda kullanılan suya dayanıklı ahşaplardan üretilen malzemelerdir. Bu kaplama çeşidi ahşap kaplama sayesinde iç mekanlarda olduğu gibi dış mekanlarda da uygulanabilmektedir. Suya dayanıklı olması sebebiyle bahçelerde, havuz kenarlarında, teraslarda, avlularda, çiçekliklerde veya yürüme yollarında uzun süre ilk günkü gibi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Deck kaplamayı çok yönlü ve çok farklı alanlarda, mekanlarda konforlu ve estetik bir görünüm sağlayabilirsiniz.
Ahşap deck kaplama diğer kaplama çeşitlerine göre suya ve dış etkilere karşı en dayanıklı ahşap olması sebebiyle daha maliyetli bir uygulamadır. Tropikal bölgelerde yetişen bu ağaçlar istenilen desenlerde karo biçiminde olduklarından dolayı rahatlıkla farklı mekanlarda tekrar tekrar sökülüp kullanılmak üzere üretilmektedir.

Dayanıklılık
Atölye Net Ahşap Cephe Kaplaması, belirgin düzeyde bir dayanıklılığa sahiptir.  Atölye Net’nin çürümeye karşı dayanıklılığı, Avrupa normu EN 350’nin en fazla dayanıklılık kategorisi olan  Dayanıklılık Sınıfı 1-2’ye uygunluk gösterir. Söz konusu Dayanıklılık Sınıfı,  Atölye Net’nin uzun ömürlü olmasını sağlar. Sert olması nedeniyle Atölye Net aynı zamanda diğer ağaç türlerinin çoğuna kıyasla daha dayanıklıdır.

Sürdürülebilirlik
Atölye Net Ahşap Cephe Kaplaması,  sağlam ve halihazırda kesilmiş olan ağaçlar kullanılarak üretildiğinden çevre dostu bir tutum da sergiler. Tedarikçilerimizin hepsinin kendi ahşaplarının kökenine dair garanti veren sertifikaları vardır. Atölye Net Ahşap Cephe Kaplama ya FSC ya da PEFC sertifikalıdır.

Montaj
Atölye Net Ahşap Cephe Kaplaması her zaman asite dayanıklı ya da  paslanmaz bağlantı elemanları kullanılarak monte edilmelidir. Matkap uçarlına plastik veya ahşap ayak takılmalıdır. Atölye Net Ahşap Cephe Kaplaması, yaklaşık 6mm- 8mm’lik  derzlerle uygulanmalıdır.

İsteğe Bağlı Yüzey İşlemi 
Ahşabı korumak için boyama ya da verniklemeye gerek yoktur. Sadece estetik amaçlı olarak ya da ahşabın rengi değiştirilmek istendiğinde boyama vernik yapılabilir. İşlem görmeksizin Atölye Net Ahşap Cephe Kaplama, muhteşem bir gümüşi pas rengini gözler önüne serecektir. Atölye Net Kaplama uygun  bir vernik kullanılırsa orijinal kahve rengini de koruyacaktır. Vernikleme ya da yağlama işlemiyle boya imalatçısı tarafından belirtilenden daha uzun bir sürenin  söz konusu olması mümkündür. Atölye Net Çam Ağacının kesilmiş kenarları uygun bir astar boya ile işleme alınmalıdır; fakat bu, Atölye Net SYP ve Atölye Net Akçaağaç  ile kaplamada gerekli değildir.